Grand Chapter of BC & Yukon

 

M.E.C. Ron Smith
Grand Zerubbabel

 

M.E.C. Les Robinson
Grand Haggai

 


 

R.E.C. Philip Robinson
Grand Joshua


 

M.E.C. Godfrey Onyemaobi
Immediate Past Grand Zerubbabel

R.E.C. Tom Balabanov
Grand Treasurer

 

M.E.C. Ken Overy
Grand Scribe Ezra

 

R.E.C. John Laing
Grand Principal Sojourner

 

V.E.C. Richard Trippel
Grand Senior Sojourner

 

V.E.C. Preciocisimo Bunagan.
Grand Junior Sojourner

R.E.C. Jeff Woodburn
Grand Superintendent District No. 1

Columbia No. 1
Tzouhalem No. 26
Pacific Rim No. 44

 

R.E.C. Peter Blagaic
Grand Superintendent District No. 2

Chilliwack No. 19
Composite No. 24
Semiahmoo No. 34

 

 

R.E.C. Eric Hansen
Grand Superintendent District No. 3

Kelowna No. 17
Kamloops No. 18
Penticton No. 22
Granite No. 29

 

R.E.C. Greg Constable
Grand Superintendent District No. 4

Rossland No. 4
Rocky Mountain No. 7

 

 

R.E.C. Paul Stevenson
Grand Superintendent District No. 6

Kaien No. 13
Kalum No. 37

 

R.E.C. Sonny Bond
Grand Superintendent District No. 7

North Vancouver-King Solomon No. 16
Joppa No. 31
Georgian No. 39
Simon Fraser No. 40

 

R.E.C. Matt Fletcher
Grand Superintendent District No. 10

Fort George No. 35
Yukon No. 38 Dawson Creek No. 41
Caribou No. 43

 

 

R.E.C. Rick Sheldon
Grand Superintendent District No. 11

Keystone No. 8
North Island No. 10
Majuba No. 33
Cathedral No. 35

 

 

V.E.C. Goran Ivankovic
Grand Scribe Nehemiah

 

 

 

V.E.C. Jim Bennie
Grand Historian

 

 

 

V.E.C. Steven Ackroyd          
Grand Sword Bearer

 

V.E.C. Richard Parker
Grand Standard Bearer

 

V.E.C. Felip Ariel                
Grand Director of Ceremonies

 

V.E.C. Madhu Vadgama
Grand Marshal

 

V.E.C. William Duncan
Grand Pursuivant

 

 

V.E.C. Tim Findlay
Grand Steward

 

V.E.C.Aaron Harrison           
Grand Chaplain

 

TBA


Grand Steward

V.E.C. Chuck Chamberlain
Grand Steward

 

TBA
Grand Organist

 

V.E.C. Alphonce Quenneville
Grand Tyler

 

Convocation 2018
September 15
Nanaimo, B.C.